fbpx
Nauczyciele
Poznaj nas bliżej
Badania na polskich dzieciach w wieku 5-6 lat pokazują, że ponad połowa jest uzdolniona matematycznie, a aż 25% ma ponadprzeciętny talent. Niestety już po kilku miesiącach w podstawówce, dzieci nie lubią matematyki. Dlaczego?
Powodów jest wiele. Skupimy się tu na dwóch podstawowych.
1. Matematyka przekazywana jest w sposób nudny, dzieci jej nie rozumieją, jest dla nich abstrakcją. Dzieci uczą się działań na liczbach kompletnie nie odnoszących się do rzeczywistości. Nie widzą gdzie ta matematyka jest w ich życiu codziennym.
2. Nauczyciele, a głównie nauczycielki nauczania początkowego, to zazwyczaj osoby, którym z matematyką nigdy nie było po drodze. Osoby te są zazwyczaj po pedagogice, a żeby dostać się na takie studia, matematyka nie jest brana pod uwagę. Są badania wskazujące, że studenci studiów pedagogicznych to osoby raczej słabe z matematyki. Ta niechęć do przedmiotu jest przekazywana dziecku. Często dzieje się to podświadomie.
Po co cały ten wstęp? Aby pokazać Państwu jak ważny jest dobór odpowiedniego nauczyciela. Dlatego osoby współpracujące z Centrum Nauki Limes uwielbiają matematykę oraz potrafią w pasjonujący sposób o niej opowiadać. Nasza kadra składa się głównie z inżynierów lub osób które już za moment będą ten tytuł bronić. Osoba z wykształceniem technicznym, nie tylko rozumie matematykę, ale potrafi pokazać gdzie jej używać i jak nas otacza w życiu codziennym.
Nasi nauczyciele to w większości absolwenci lub studenci ostatnich lat kierunków technicznych. Wysyłając do nas swoje dziecko mają Państwo pewność, że pomagać mu będzie osoba wykształcona i kompetentna. Poza wykształceniem kierunkowym nieustannie szkolimy się z zakresu technik przekazywania wiedzy.
Poniżej prezentujemy całą naszą zdolną kadrę.
mgr inż. Agnieszka Gątko
Założycielka Centrum Nauki Limes. Korepetytorka z niemal 10-cio letnim doświadczeniem.
Z wykształcenia górnik i geolog. W 2014 roku ukończyła studia drugiego stopnia na Politechnice Wrocławskiej. Matematyka od dziecka jest jej pasją. Pani Agnieszka zajmuje się pracą z najstarszymi uczniami. Przygotowuje do matury na każdym poziomie. Pomimo szczerej miłości do nauk o Ziemii, wybrała matematykę i pracę z młodzieżą na swoją życiową misję. Jest wsparciem dla swoich uczniów nie tylko w kwestiach naukowych. Uczniowie Pani Agnieszki zawsze mogą na nią liczyć.
inż. Patrycja Grabiec
Pani Patrycja ukończyła studia stacjonarne pierwszego stopnia na Politechnice Wrocławskiej.
Jest inżynierem Mechaniki i Budowy Maszyn. Obecnie kończy studia magisterskie. Korepetycji zaczęła udzielać jeszcze będąc w liceum. Nie dość że Pani Patrycja uwielbia przedmioty ścisłe (fizyka również nie ma przed nią żadnych tajemnic) to jest fantastycznym humanistą. Język polski zdała na maturze na 96%. Pani Patrycja specjalizuje się w uczniach z liceum. Pomoże na każdym poziomie. Prowadzi zajęcia indywidualne i kursy grupowe. Jest autorką kursu ósmoklasisty.
Martyna Muszyńska
Pani Martyna w lutym 2022 r. obroni tytuł Inżyniera Politechniki Poznańskiej. Kierunek, który studiuje to Inżynieria Materiałowa na Wydziale Fizyki Technicznej. Absolwentka 1 LO w Głogowie, które jest jednym z najlepszych w Polsce.
Oaza spokoju. Źródło potężnej, matematycznej wiedzy. Pani Martyna przygotuje do egzaminu ósmoklasisty oraz do matury. Bardzo indywidualnie podchodzi do każdego ucznia. Uwielbia wyzwana. Nie spocznie póki uczeń nie zrozumie zasad matematyki.
inż. Aleksandra Dudziak
Pani Aleksandra jest inżynierem budownictwa. Ukończyła Uniwersytet Zielonogórski.
Pani Ola to ulubienica naszych najmłodszych uczniów. Zawsze pozytywnie nastawiona, uśmiechnięta i wyrozumiała. Jako inżynier budownictwa widzi matematykę wszędzie. Sinusy i cosinusy to jej codzienność. Pani Aleksandra pracuje w zawodzie, a po godzinach przelewa swoją matematyczną pasję w głowy „limesowych" uczniów.
mgr inż. Jagoda Krasińska
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pani Jagoda ukończyła Zarządzanie i Inżynierię Produkcji w Przemyśle Chemicznym oraz Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Przygotowanie do Zawodu Nauczyciela Chemii.
Kolejna mieszanka wybuchowa w szeregach Centrum Nauki Limes. Ekspert od matematyki i chemii. Pani Jagoda to niezwykle kreatywna osoba. Zawsze jest na bieżąco ze wszystkimi dydaktycznymi nowinkami. Jest ekspertem od uczniów ze szkoły podstawowej. Prawdziwy nauczyciel z pasją.
inż. Michał Gątko
Założyciel Centrum Nauki Limes. Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej.
Korepetytor z wieloletnim stażem. Współtwórca kursu maturalnego. Pan Michał prowadzi zajęcia grupowe, kursy ósmoklasisty i kursy maturalne. Jest osobą pierwszego kontaktu dla każdego nowego ucznia. Organizuje zapisy i pomaga korepetytorkom w organizacji zajęć. Niesamowicie analityczny umysł. Jeżeli dobrze żyjesz z Panem Michałem to załatwisz wszystko w Limesie ;)