fbpx
Nauczyciele
Poznaj nas bliżej
Badania na polskich dzieciach w wieku 5-6 lat pokazują, że ponad połowa jest uzdolniona matematycznie, a aż 25% ma ponadprzeciętny talent. Niestety już po kilku miesiącach w podstawówce, dzieci nie lubią matematyki. Dlaczego?
Powodów jest wiele. Skupimy się tu na dwóch podstawowych.
1. Matematyka przekazywana jest w sposób nudny, dzieci jej nie rozumieją, jest dla nich abstrakcją. Dzieci uczą się działań na liczbach kompletnie nie odnoszących się do rzeczywistości. Nie widzą gdzie ta matematyka jest w ich życiu codziennym.
2. Nauczyciele, a głównie nauczycielki nauczania początkowego, to zazwyczaj osoby, którym z matematyką nigdy nie było po drodze. Osoby te są zazwyczaj po pedagogice, a żeby dostać się na takie studia, matematyka nie jest brana pod uwagę. Są badania wskazujące, że studenci studiów pedagogicznych to osoby raczej słabe z matematyki. Ta niechęć do przedmiotu jest przekazywana dziecku. Często dzieje się to podświadomie.
Po co cały ten wstęp? Aby pokazać Państwu jak ważny jest dobór odpowiedniego nauczyciela. Dlatego osoby współpracujące z Centrum Nauki Limes uwielbiają matematykę oraz potrafią w pasjonujący sposób o niej opowiadać. Nasza kadra składa się głównie z inżynierów lub osób które już za moment będą ten tytuł bronić. Osoba z wykształceniem technicznym, nie tylko rozumie matematykę, ale potrafi pokazać gdzie jej używać i jak nas otacza w życiu codziennym.
Nasi nauczyciele to w większości absolwenci lub studenci ostatnich lat kierunków technicznych. Wysyłając do nas swoje dziecko mają Państwo pewność, że pomagać mu będzie osoba wykształcona i kompetentna. Poza wykształceniem kierunkowym nieustannie szkolimy się z zakresu technik przekazywania wiedzy.
Poniżej prezentujemy całą naszą zdolną kadrę.
LUBIN
mgr inż. Patrycja Grabiec - manager oddziału w Lubinie
Pani Patrycja ukończyła studia stacjonarne drugiego stopnia na Politechnice Wrocławskiej.
Jest magistrem inżynierem Mechaniki i Budowy Maszyn. Korepetycji zaczęła udzielać jeszcze będąc w liceum. Nie dość że Pani Patrycja uwielbia przedmioty ścisłe (fizyka również nie ma przed nią żadnych tajemnic) to jest fantastycznym humanistą. Język polski zdała na maturze na 96%. Pani Patrycja specjalizuje się w uczniach z liceum. Pomoże na każdym poziomie. Prowadzi zajęcia indywidualne i kursy grupowe. Jest autorką kursu ósmoklasisty.
inż. Aleksandra Dudziak
Pani Aleksandra jest inżynierem budownictwa. Ukończyła Uniwersytet Zielonogórski.
Pani Ola to ulubienica naszych najmłodszych uczniów. Zawsze pozytywnie nastawiona, uśmiechnięta i wyrozumiała. Jako inżynier budownictwa widzi matematykę wszędzie. Sinusy i cosinusy to jej codzienność. Pani Aleksandra pracuje w zawodzie, a po godzinach przelewa swoją matematyczną pasję w głowy „limesowych" uczniów.
mgr inż. Jagoda Krasińska
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pani Jagoda ukończyła Zarządzanie i Inżynierię Produkcji w Przemyśle Chemicznym oraz Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Przygotowanie do Zawodu Nauczyciela Chemii.
Kolejna mieszanka wybuchowa w szeregach Centrum Nauki Limes. Ekspert od matematyki i chemii. Pani Jagoda to niezwykle kreatywna osoba. Zawsze jest na bieżąco ze wszystkimi dydaktycznymi nowinkami. Jest ekspertem od uczniów ze szkoły podstawowej. Prawdziwy nauczyciel z pasją.
Żaneta Szubert
Kolejna studentka Matematyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w szeregach Centrum Nauki Limes. Jest absolwentką technikum i posiada tytuł Technika Logistyki.
Pani Żaneta ma bardzo pogodne usposobienie, ale nikomu nie daje taryfy ulgowej. Jest bardzo wymagająca. Ma niezwykły dar przekazywania wiedzy. W CNL zajmuje się uczniami ze szkół podstawowych oraz średnich. Matematyka fascynuje ją od lat, a możliwość tłumaczenia jej innym sprawia Pani Żanecie wielką przyjemność.
Michał Pawełko
Pan Michał studiuje Automatykę i Robotykę na Uniwersytecie Zielonogórskim. Absolwent II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie, klasy o profilu matematyczno-fizycznym. Pasjonat matematyki, pedagog z zamiłowania.
Łączenie teorii z matematyczną praktyką to znak rozpoznawczy Pana Michała. Jest osobą niezwykle kreatywną. Ma dużą siłę perswazji. Jeśli uczeń nie chce współpracować, bo bardzo nie lubi matematyki Pan Michał jest idealnym wyborem. Przekona każdego! Swoje zamiłowanie do nauki zaszczepia w swoich uczniach.
Krzysztof Salamon
Student Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Pasję do matematyki zaczepiono u niego już w najmłodszych latach. Swoją maturę zdał na 98%. Nie da się ukryć, że jest to wybitne osiągniecie.
Pan Krzysztof ma niewątpliwie bardzo łagodne usposobienie. Do uczniów podchodzi w sposób kreatywny. Z każdym znajdzie wspólny język. Pan Krzysztof niczym czarodziej od przedmiotów ścisłych potrafi magicznie sprawić, że rzeczy trudne stają się proste. Logiczne myślenie to u niego podstawa. Kładzie duży nacisk na opanowanie tej umiejętność. Matematykę widzi wszędzie i z wielką chęcią podzieli się swoją wiedzą.
GŁOGÓW
Katarzyna Białek - manager oddziału w Głogowie
Pani Katarzyna studiuje Matematykę ze specjalnością Statystyka i Analiza Danych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Matematyka jest jej największą pasją. Od dziecka marzyła, aby zostać nauczycielką matematyki. Już w liceum udzielała korepetycji i prowadziła kółka matematyczne. Pani Kasia ukończyła II LO w Lubinie z wyróżnieniem oraz z oceną celującą z matematyki. To prawdziwy unikat. Matematyczna wiedza aż kipi. W Centrum Nauki Limes Pani Katarzyna jest specjalistką od uczniów ze szkół średnich. Uczy na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Ma również doświadczenie w korepetycjach z analizy matematycznej dla studentów. Całki i różniczki to dla niej chleb powszedni. Niezwykła pasja do matematyki, anielska cierpliwość i pogodne usposobienie to idealne połączenie. Pani Katarzyna prowadzi zajęcia indywidualne oraz kursy maturalne.
mgr Kamila Sądkiewicz
Pani Kamila jest absolwentką Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończyła Finanse i Rachunkowość na Wydziale Gospodarki Narodowej. Obecnie w ramach studiów podyplomowych rozszerza swoje kwalifikacje o przygotowanie pedagogiczne.
Jest osobą komunikatywną, ambitną i otwartą na nowe rozwiązania. Dąży do ciągłego rozwoju zawodowego. Pani Kamila pracuje w zawodzie i jest Główną Księgową. Matematyka stała się jej pasją już w szkole podstawowej i od tamtej pory jest nieodzowną częścią jej życia. Praca z dziećmi sprawia jej dużo radości i satysfakcji.
mgr Roman Karamucki
Pan Roman jest nauczycielem matematyki w szkole podstawowej w jednej z podgłogowskich szkół. W zawodzie nauczyciela pracuje 25 lat, a jeszcze dłużej, od czasów studenckich udziela korepetycji z matematyki na wszystkich poziomach. Stara się tak prowadzić zajęcia, żeby uczniowie nie uczyli się rozwiązywać zadania a....sami je rozwiązywali. Jak mówi nauka powinna przynosić dzieciom satysfakcję z podejmowanego wysiłku i z efektów własnych działań, a największą nagrodą dla nauczyciela jest zadowolony uczeń. Pan Roman w swojej pracy wykorzystuje zasoby internetowe, które w jego opinii zwiększają skuteczność nauczania i uatrakcyjniają zajęcia. Jako mieszkaniec Starego Miasta swoja pracę traktuje jak drugi dom.
mgr Magdalena Ślipek
Pani Magda od kilku lat z pasją tłumaczy zawiłości matematyki. Pasjonatka matematyki i wyjątkowo cierpliwa dusza – z zaangażowaniem pracuje z uczniami -zarówno szczególnie uzdolnionymi, jak i tymi, którzy chcą nadrobić zaległości. Jej maksyma życiowa wskazuje na to, że jeśli są chęci, można wszystko. Nauczanie matematyki sprawia jej niesamowitą frajdę a każde sukcesy uczniów są motorem napędowym do dalszej pracy.
Nataniel Kieca
Pan Nataniel studiuje chemię i inżynierię materiałów na Politechnice Wrocławskiej. Jest absolwentem 1 Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Jest to jedna z najlepszych szkół w Polsce.
Świat przyrody i nauka to jego największe pasje od wczesnych lat szkolnych. Korepetycji z matematyki, fizyki i chemii, zaczął udzielać jeszcze w liceum, w którym prowadził koło chemiczne. W naszej szkole chętnie pomoże uczniom ze zrozumieniem zagadnień matematycznych, chemicznych oraz fizycznych na wszystkich poziomach. Jak mówi, przedmioty ścisłe i ich nauczanie to jego wielkie hobby, za które największą nagrodą jest zrozumienie przez uczniów zjawisk w otaczającym nas świecie.

wrocław
Szymon Zwoliński
Pan Szymon to absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Matematyka. Posiada wieloletnie doświadczenie w udzielaniu korepetycji na każdym poziomie - od egzaminu ósmoklasisty, Olimpiady Matematyczne, maturę i studia.
Pana Szymona cechuje indywidualne podejście do ucznia, dopasowane do jego zdolności i charakteru. Jest nauczycielem wymagającym i motywującym do działania. Pasjonat matematyki, w wolnym czasie trenuje swój umysł podejmując się rozwiązywania wszelkiego rodzaju łamigłówek i zadań konkursowych.
Anna Lazar
Pani Ania jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej. Ukończyła kierunek „Matematyka i Statystyka”. Wiele lat udzielała korepetycji. Pracowała również w szkole podstawowej jako nauczycielka matematyki.
Jest osobą kreatywną. Optymistką lubiącą pracę z dziećmi. Matematyką zafascynowała się już w podstawówce i do dziś zaraża tą pasją innych. Przekazywanie wiedzy sprawia jej wiele radości. Pani Ania specjalizuje się w pracy z uczniami szkoły podstawowej. Zawsze szuka ciekawych sposobów, by wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zadanie. Prowadzi swoje zajęcia z dużą cierpliwością i uśmiechem. Rodzice uczniów Pani Ani nie mogą się jej nachwalić.
mgr inż. Edyta Pierz
Pani Edyta ukończyła Politechnikę Wrocławską na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki specjalność Inżynierię Biomedyczną i od razu wiedziała, że będzie uczyła w szkole matematyki. Dlatego jeszcze w czasie studiów zdobyła pełne kwalifikacje nauczycielskie na Specjalnym Kursie Pedagogicznym na PWr. Ukończyła również Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim w zakresie Matematyki i Informatyki.
Jest nauczycielką w szkole od ponad 20 lat. Przygotowuje uczniów do Egzaminu Ósmoklasisty, jest również egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Bardzo lubi pracę z dziećmi, poświęciła się pracy z nimi i uwielbia to robić. Swoich prywatnych dzieci ma aż czworo :) . Zna problemy swoich uczniów bardzo dobrze, dlatego one uwielbiają uczyć się razem z nią matematyki. Ma mnóstwo pomysłów i realizuje je na matematyce oraz na zajęciach dodatkowych z robotyki. Aktualnie realizuje projekt "Włącz myślenie i programuj!" https://robotyka2022.wixsite.com/zspmirkow
mgr inż Patrycja Błach
Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończyła kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, z którym związana jest zawodowo jako planistka produkcji. Odkąd zaczęła zgłębiać tajemnice świata matematyki, całkowice się w nim odnalazła, najbardziej ceniąc go za logiczne myślenie, porządek (ład, przejrzystość) oraz za to, że konsekwentna praca z materiałem zawsze przynosi sukcesy.
Przekazywanie wiedzy to coś, co sprawia Pani Patrycji ogromną satysfakcję. Najbardziej zależy jej na tym, aby uczeń zrozumiał przekazywane zagadnienia. W rolę korepetytorki wciela się od czasów liceum, a na swojej drodze współpracowała z uczniami szkół podstawowych oraz licealnych, przygotowywała również do egzaminu maturalnego. Twierdzi, że każdy jest w stanie opanować materiał z zakresu matematyki - wystarczy jedynie zaangażowanie i chęć współpracy.