fbpx
Nauczyciele
Poznaj nas bliżej
Badania na polskich dzieciach w wieku 5-6 lat pokazują, że ponad połowa jest uzdolniona matematycznie, a aż 25% ma ponadprzeciętny talent. Niestety już po kilku miesiącach w podstawówce, dzieci nie lubią matematyki. Dlaczego?
Powodów jest wiele. Skupimy się tu na dwóch podstawowych.
1. Matematyka przekazywana jest w sposób nudny, dzieci jej nie rozumieją, jest dla nich abstrakcją. Dzieci uczą się działań na liczbach kompletnie nie odnoszących się do rzeczywistości. Nie widzą gdzie ta matematyka jest w ich życiu codziennym.
2. Nauczyciele, a głównie nauczycielki nauczania początkowego, to zazwyczaj osoby, którym z matematyką nigdy nie było po drodze. Osoby te są zazwyczaj po pedagogice, a żeby dostać się na takie studia, matematyka nie jest brana pod uwagę. Są badania wskazujące, że studenci studiów pedagogicznych to osoby raczej słabe z matematyki. Ta niechęć do przedmiotu jest przekazywana dziecku. Często dzieje się to podświadomie.
Po co cały ten wstęp? Aby pokazać Państwu jak ważny jest dobór odpowiedniego nauczyciela. Dlatego osoby współpracujące z Centrum Nauki Limes uwielbiają matematykę oraz potrafią w pasjonujący sposób o niej opowiadać. Nasza kadra składa się głównie z inżynierów lub osób które już za moment będą ten tytuł bronić. Osoba z wykształceniem technicznym, nie tylko rozumie matematykę, ale potrafi pokazać gdzie jej używać i jak nas otacza w życiu codziennym.
Nasi nauczyciele to w większości absolwenci lub studenci ostatnich lat kierunków technicznych. Wysyłając do nas swoje dziecko mają Państwo pewność, że pomagać mu będzie osoba wykształcona i kompetentna. Poza wykształceniem kierunkowym nieustannie szkolimy się z zakresu technik przekazywania wiedzy.
Poniżej prezentujemy całą naszą zdolną kadrę.
LUBIN
mgr inż. Patrycja Grabiec - manager oddziału w Lubinie
Pani Patrycja ukończyła studia stacjonarne drugiego stopnia na Politechnice Wrocławskiej.
Jest magistrem inżynierem Mechaniki i Budowy Maszyn. Korepetycji zaczęła udzielać jeszcze będąc w liceum. Nie dość że Pani Patrycja uwielbia przedmioty ścisłe (fizyka również nie ma przed nią żadnych tajemnic) to jest fantastycznym humanistą. Język polski zdała na maturze na 96%. Pani Patrycja specjalizuje się w uczniach z liceum. Pomoże na każdym poziomie. Prowadzi zajęcia indywidualne i kursy grupowe. Jest autorką kursu ósmoklasisty.
inż. Aleksandra Dudziak
Pani Aleksandra jest inżynierem budownictwa. Ukończyła Uniwersytet Zielonogórski.
Pani Ola to ulubienica naszych najmłodszych uczniów. Zawsze pozytywnie nastawiona, uśmiechnięta i wyrozumiała. Jako inżynier budownictwa widzi matematykę wszędzie. Sinusy i cosinusy to jej codzienność. Pani Aleksandra pracuje w zawodzie, a po godzinach przelewa swoją matematyczną pasję w głowy „limesowych" uczniów.
mgr inż. Jagoda Krasińska
Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Pani Jagoda ukończyła Zarządzanie i Inżynierię Produkcji w Przemyśle Chemicznym oraz Kwalifikacyjne Studia Podyplomowe Przygotowanie do Zawodu Nauczyciela Chemii.
Kolejna mieszanka wybuchowa w szeregach Centrum Nauki Limes. Ekspert od matematyki i chemii. Pani Jagoda to niezwykle kreatywna osoba. Zawsze jest na bieżąco ze wszystkimi dydaktycznymi nowinkami. Jest ekspertem od uczniów ze szkoły podstawowej. Prawdziwy nauczyciel z pasją.
Żaneta Szubert
Kolejna studentka Matematyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w szeregach Centrum Nauki Limes. Jest absolwentką technikum i posiada tytuł Technika Logistyki.
Pani Żaneta ma bardzo pogodne usposobienie, ale nikomu nie daje taryfy ulgowej. Jest bardzo wymagająca. Ma niezwykły dar przekazywania wiedzy. W CNL zajmuje się uczniami ze szkół podstawowych oraz średnich. Matematyka fascynuje ją od lat, a możliwość tłumaczenia jej innym sprawia Pani Żanecie wielką przyjemność.

Michał Pawełko
...
(opis już wkrótce)
GŁOGÓW
Katarzyna Białek - manager oddziału w Głogowie
Pani Katarzyna studiuje Matematykę ze specjalnością Statystyka i Analiza Danych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Matematyka jest jej największą pasją. Od dziecka marzyła, aby zostać nauczycielką matematyki. Już w liceum udzielała korepetycji i prowadziła kółka matematyczne. Pani Kasia ukończyła II LO w Lubinie z wyróżnieniem oraz z oceną celującą z matematyki. To prawdziwy unikat. Matematyczna wiedza aż kipi. W Centrum Nauki Limes Pani Katarzyna jest specjalistką od uczniów ze szkół średnich. Uczy na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym. Ma również doświadczenie w korepetycjach z analizy matematycznej dla studentów. Całki i różniczki to dla niej chleb powszedni. Niezwykła pasja do matematyki, anielska cierpliwość i pogodne usposobienie to idealne połączenie. Pani Katarzyna prowadzi zajęcia indywidualne oraz kursy maturalne.
mgr Kamila Sądkiewicz
Pani Kamila jest absolwentką Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Ukończyła Finanse i Rachunkowość na Wydziale Gospodarki Narodowej. Obecnie w ramach studiów podyplomowych rozszerza swoje kwalifikacje o przygotowanie pedagogiczne.
Jest osobą komunikatywną, ambitną i otwartą na nowe rozwiązania. Dąży do ciągłego rozwoju zawodowego. Pani Kamila pracuje w zawodzie i jest Główną Księgową. Matematyka stała się jej pasją już w szkole podstawowej i od tamtej pory jest nieodzowną częścią jej życia. Praca z dziećmi sprawia jej dużo radości i satysfakcji.
mgr Roman Karamucki
Pan Roman jest nauczycielem matematyki w szkole podstawowej w jednej z podgłogowskich szkół. W zawodzie nauczyciela pracuje 25 lat, a jeszcze dłużej, od czasów studenckich udziela korepetycji z matematyki na wszystkich poziomach. Stara się tak prowadzić zajęcia, żeby uczniowie nie uczyli się rozwiązywać zadania a....sami je rozwiązywali. Jak mówi nauka powinna przynosić dzieciom satysfakcję z podejmowanego wysiłku i z efektów własnych działań, a największą nagrodą dla nauczyciela jest zadowolony uczeń. Pan Roman w swojej pracy wykorzystuje zasoby internetowe, które w jego opinii zwiększają skuteczność nauczania i uatrakcyjniają zajęcia. Jako mieszkaniec Starego Miasta swoja pracę traktuje jak drugi dom.
mgr Magdalena Ślipek
Pani Magda od kilku lat z pasją tłumaczy zawiłości matematyki. Pasjonatka matematyki i wyjątkowo cierpliwa dusza – z zaangażowaniem pracuje z uczniami -zarówno szczególnie uzdolnionymi, jak i tymi, którzy chcą nadrobić zaległości. Jej maksyma życiowa wskazuje na to, że jeśli są chęci, można wszystko. Nauczanie matematyki sprawia jej niesamowitą frajdę a każde sukcesy uczniów są motorem napędowym do dalszej pracy.
Nataniel Kieca
Pan Nataniel studiuje chemię i inżynierię materiałów na Politechnice Wrocławskiej. Jest absolwentem 1 Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie. Jest to jedna z najlepszych szkół w Polsce.
Świat przyrody i nauka to jego największe pasje od wczesnych lat szkolnych. Korepetycji z matematyki, fizyki i chemii, zaczął udzielać jeszcze w liceum, w którym prowadził koło chemiczne. W naszej szkole chętnie pomoże uczniom ze zrozumieniem zagadnień matematycznych, chemicznych oraz fizycznych na wszystkich poziomach. Jak mówi, przedmioty ścisłe i ich nauczanie to jego wielkie hobby, za które największą nagrodą jest zrozumienie przez uczniów zjawisk w otaczającym nas świecie.

wrocław
Szymon Zwoliński
Pan Szymon to absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Matematyka. Posiada wieloletnie doświadczenie w udzielaniu korepetycji na każdym poziomie - od egzaminu ósmoklasisty, Olimpiady Matematyczne, maturę i studia.
Pana Szymona cechuje indywidualne podejście do ucznia, dopasowane do jego zdolności i charakteru. Jest nauczycielem wymagającym i motywującym do działania. Pasjonat matematyki, w wolnym czasie trenuje swój umysł podejmując się rozwiązywania wszelkiego rodzaju łamigłówek i zadań konkursowych.
Anna Lazar
Pani Ania jest absolwentką Politechniki Wrocławskiej. Ukończyła kierunek „Matematyka i Statystyka”. Wiele lat udzielała korepetycji. Pracowała również w szkole podstawowej jako nauczycielka matematyki.
Jest osobą kreatywną. Optymistką lubiącą pracę z dziećmi. Matematyką zafascynowała się już w podstawówce i do dziś zaraża tą pasją innych. Przekazywanie wiedzy sprawia jej wiele radości. Pani Ania specjalizuje się w pracy z uczniami szkoły podstawowej. Zawsze szuka ciekawych sposobów, by wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zadanie. Prowadzi swoje zajęcia z dużą cierpliwością i uśmiechem. Rodzice uczniów Pani Ani nie mogą się jej nachwalić.
mgr inż. Edyta Pierz
Pani Edyta ukończyła Politechnikę Wrocławską na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki specjalność Inżynierię Biomedyczną i od razu wiedziała, że będzie uczyła w szkole matematyki. Dlatego jeszcze w czasie studiów zdobyła pełne kwalifikacje nauczycielskie na Specjalnym Kursie Pedagogicznym na PWr. Ukończyła również Studia Podyplomowe na Uniwersytecie Wrocławskim w zakresie Matematyki i Informatyki.
Jest nauczycielką w szkole od ponad 20 lat. Przygotowuje uczniów do Egzaminu Ósmoklasisty, jest również egzaminatorem Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu. Bardzo lubi pracę z dziećmi, poświęciła się pracy z nimi i uwielbia to robić. Swoich prywatnych dzieci ma aż czworo :) . Zna problemy swoich uczniów bardzo dobrze, dlatego one uwielbiają uczyć się razem z nią matematyki. Ma mnóstwo pomysłów i realizuje je na matematyce oraz na zajęciach dodatkowych z robotyki. Aktualnie realizuje projekt "Włącz myślenie i programuj!" https://robotyka2022.wixsite.com/zspmirkow
mgr inż Patrycja Błach
Pani Patrycja jest absolwentką Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Ukończyła kierunek Zarządzanie i Inżynieria Produkcji, z którym związana jest zawodowo jako planistka produkcji. Odkąd zaczęła zgłębiać tajemnice świata matematyki, całkowice się w nim odnalazła, najbardziej ceniąc go za logiczne myślenie, porządek (ład, przejrzystość) oraz za to, że konsekwentna praca z materiałem zawsze przynosi sukcesy.
Przekazywanie wiedzy to coś, co sprawia Pani Patrycji ogromną satysfakcję. Najbardziej zależy jej na tym, aby uczeń zrozumiał przekazywane zagadnienia. W rolę korepetytorki wciela się od czasów liceum, a na swojej drodze współpracowała z uczniami szkół podstawowych oraz licealnych, przygotowywała również do egzaminu maturalnego. Twierdzi, że każdy jest w stanie opanować materiał z zakresu matematyki - wystarczy jedynie zaangażowanie i chęć współpracy.